Immungyengeség alatt értjük, amikor a szervezet immunrendszere alul működik. Nemi ismeri fel, nem tudja elhárítani a szervezetet érő külső illetve belső támadásokat, mint baktériális-, vírus- és egyéb fertőzések, illetve daganatos sejtek burjánzása.
Az immungyengeség lehet veleszületett és szerzett.
A veleszületett immungyengeségek számos formája ismert. Az enyhébbek teljesen tünetmentesek is lehetnek, míg a súlyosakat komoly fertőzések kísérik.
Példák a veleszületett immungyengeség:
A szerzett immungyengeségek esetében az immunrendszer alulműködése valamilyen külső behatás következtében alakul ki.
Példák szerzett immungyengeségre:
Az őszi-téli vírusszezonban már-már természetes, hogy a torokfájás egyre gyakrabban talál meg bennünket. Ez a tünet azonban számos betegségben előfordulhat, beleértve a fertőző mononukleózist és a Streptococcus fertőzés okozta torokgyulladást. De honnan tudhatjuk, melyik betegség gyűrt le bennünket? Amint, arra dr. Kádár János, az Immunközpont belgyógyász, immunológus, infektológus szakorvosa rámutatott, a két kórkép elkülönítése gyakran még a szakembereknek is fejtörést okoz.
A kánikula mindannyiunk szervezetét megviseli, de az autoimmun betegek különösen kiszolgáltatottak lehetnek ezekben a hetekben. Dr. Kádár János, az Immunközpont immunológusa három olyan immunológiai kórképről beszél, amelyek súlyosbodhatnak a nyári hónapokban.