Online bejelentkezés az myHealzz rendszerével történik, ami regisztrációhoz kötött!
Rendelési helyszín:
Rendelés típusa:
TANULMÁNYOK
1985 SOTE, Budapest: Általános orvosi diploma
1989 HIETE, Budapest: Reumatológia és Fizioterápia szakvizsga
2003 NYME, Sopron: Orvos-közgazdász, Egészségügyi menedzsment szakértő
2004 NYME, Sopron: Ph.D. a Társadalomtudományok területén
KORÁBBI MUNKAHELYEK:
1985-1994: Sopron Állami Szanatórium Balf Gyógyfürdőkórház
1994-2009: Soproni Gyógyközpont, Reumatológiai szakrendelés
2009-től folyamatosan Pápa, Szent Kinga Gyógyintézet, Reumatológiai szakrendelés
2014-től folyamatosan Téti Gyógyítóház, Reumatológiai szakrendelés
OKTATÓI TEVÉKENYSÉG:
2005-2007: Állami Egészségügyi Központ szervezésében Szent István Egyetem
Mint a legtöbb krónikus betegség esetében, a reumás ízületi gyulladás kapcsán is kérdések sora vetődik fel a gyermekvállalás előtt. Veszélyesek-e a szedett gyógyszerek a magzat egészségére? Mennyire nehezítik majd meg a betegséggel járó tünetek a terhességet? Ilyen és további, gyakran felmerülő kérdésekre keresünk választ dr. Kádár János immunológus, az Immunközpont főorvosának segítségével.
További véleményekAz ő átfogó megértése a betegség jellegéről és az aktuális terápiás lehetőségekről nagyon segítő volt számomra. Kiemelkedő figyelmet fordított a betegség progressziójának követésére és a megfelelő gyógyszeres kezelésre. Az általa nyújtott támogatás és szakértői tanácsok segítettek megbirkózni a Bechterew-kór okozta kihívásokkal.
A polymyalgia rheumatica (PMR) egy gyulladásos mozgásszervi betegség, amely az 50-60 év feletti korosztályban a második leggyakoribb ilyen jellegű kórkép, a rheumatoid arthritis (RA) után. A PMR-re jellemző a vállak, a csípő és a kar erős fájdalma, amit reggeli merevség kísér, és a betegséghez általában az egész szervezetre kiterjedő heves gyulladás társul. Dr. Kádár János, az Immunközpont belgyógyásza, immunológus, infektológus szerint súlyosabb esetben az érintettek kifejezett „nagybeteg” benyomását keltik, de megfelelő kezeléssel a tünetek nagyon jól enyhíthetők, akár teljesen megszüntethetők.
Vajon miért dönt úgy az immunrendszer, hogy a szervezet saját sejtjeit ellenségként ismeri fel, és támadásba lendül ellenük? Ez még az immunológiával foglalkozó szakemberek számára is rejtély, és bár pontos válasszal nem szolgálhatunk, néhány tényezőt sikerült beazonosítani, amelyek az autoimmun betegségek kialakulásában szerepet játszhatnak – fogalmaz dr. Kádár János, az Immunközpont belgyógyász, immunológus, infektológus szakorvosa.