Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel:

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Úr/Nő!
2 hónapja vagyok beteg és sajnos nem derült ki mi lehet a bajom. Eszek és fogyok, voltam gyomortükrözésen, vérvételen, gasztroenterológusnál kivizsgáláson. Az első véreredmény alapján a gamma gt 207 és gpt 36 és Alkalikus foszfatáz 130 volt, hasi ultrahang annyit állapított meg, hogy az epémben egy kis polip látható, a hasnyálmirigy nem látható. Aztán a gyomortükrözés eredménye fekély, egy baktérium okozta, amire kaptam 2 antibiotikumot, savlekötőt, a kúrát végig csináltam. Állapotom azóta is ugyanolyan, eszek és fogyok, habár már nem nagyon van miből. Újabb vérvétel eredmény a lisztérzékenység negatív, cukor értékeket néztek. Éhgyomri glukóz (plazmából): 5,2, 60 perces: 8,5, 120 perces: 4,8, Inzulin: 6,0, 60 perces: 58,3, 120 perces: 49,3. Nem tudom, hogy ezek az értékek mit mutatnak, azt sem, hogy innen milyen orvoshoz forduljak. Egyik szakorvos azt mondja, hogy az epe, a másik, hogy valamilyen felszívódási zavar. A gamma gt és gpt érték normalizálódott, viszont az amiláz folyamatosan magasabb. 4 hete 115 volt, most 121. Nem fáj semmim, ezért nem gondolnak komolyabb dologra. Szeretném kérni, hogy az Ön véleménye szerint merre induljak tovább. Nincs hasmenésem, nem hányok, ilyen tünetek sincsenek. Válaszát előre is köszönöm!
Marianna
Kedves Asszonyom, a részletes leírás ellenére látatlanban nehéz bármit is mondani. A panaszok alapján nem elsősorban immunológiai rendszerbetegség gyanúja merül fel - amelyik a Központunk vezető profilja.

Általános belgyógyászati jellegű megbeszélésre természetesen, ha úgy ítéli, készséggel várjuk, időpontegyeztetés után.
Tisztelettel,

Kádár János dr.
Idézet (Immunközpont ):

Hírek

Akár súlyos csípő- és vállfájdalmat is okozhat a polymyalgia rheumatica

Akár súlyos csípő- és vállfájdalmat is okozhat a polymyalgia rheumatica

A polymyalgia rheumatica (PMR) egy gyulladásos mozgásszervi betegség, amely az 50-60 év feletti korosztályban a második leggyakoribb ilyen jellegű kórkép, a rheumatoid arthritis (RA) után. A PMR-re jellemző a vállak, a csípő és a kar erős fájdalma, amit reggeli merevség kísér, és a betegséghez általában az egész szervezetre kiterjedő heves gyulladás társul. Dr. Kádár János, az Immunközpont belgyógyásza, immunológus, infektológus szerint súlyosabb esetben az érintettek kifejezett „nagybeteg” benyomását keltik, de megfelelő kezeléssel a tünetek nagyon jól enyhíthetők, akár teljesen megszüntethetők.

„Miért lettem autoimmun beteg?”

„Miért lettem autoimmun beteg?”

Vajon miért dönt úgy az immunrendszer, hogy a szervezet saját sejtjeit ellenségként ismeri fel, és támadásba lendül ellenük? Ez még az immunológiával foglalkozó szakemberek számára is rejtély, és bár pontos válasszal nem szolgálhatunk, néhány tényezőt sikerült beazonosítani, amelyek az autoimmun betegségek kialakulásában szerepet játszhatnak – fogalmaz dr. Kádár János, az Immunközpont belgyógyász, immunológus, infektológus szakorvosa.

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel:

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK